Typ: A550 Plus 4T0030, 3 kW
| Všeobecná data | |
| Typ | A550 Plus 4T0030 |
| Velikost | B |
| Elektrická data | |
| Jmenovitý výkon | 3 kW |
| Maximální vstupní proud | 7,9 A |
| Jmenovitý výstupní proud | 6,8 A |
| Doporučený výkon motoru | 3 kW |
| Napájecí napětí 50/60 Hz | 3 x 400 V |
| Výstupní napětí | 0 – 400 V |
| Výstupní frekvence | 0 – 999 Hz |
| Doporučený jistič | 10 A |
| Ostatní data | |
| Průřez napěťového kabelu | 3 x 2,5 mm² |
| Približné výkonové ztráty | 127 W |
| Požadovaný průtok chladicího vzduchu | 50 m³/hod |
| Indukčnost AC reaktoru | 3 mH |
| Indukčnost DC reaktoru | 2,5 mH |
| Utahovací moment | 1,2 až 1,5 Nm |
| Data brzdové jednotky | |
| Výkon rezistoru | 0,25 kW |
| Hodnota odporu | 150 |
| Brzdová jednotka | Integrovaná |
| Doporučený výkon | 3 kW |
Dlouhý popis produktu
Výkonová třída, kde už rozhoduje i brzdění a provozní jistota
A550 Plus 4T0030 představuje frekvenční měnič pro provozy, kde se kromě plynulého řízení očekává také dobrá kontrola pohonu při zpomalování nebo při změně pracovního rytmu. Jmenovitý výkon 3 kW, napájení 3 x 400 V AC a výstup 3 x 0 – 400 V AC vytvářejí vhodný základ pro širší průmyslové použití.
Integrovaná brzdná jednotka rozšiřuje možnosti nasazení
Tento model je vybaven integrovanou brzdnou jednotkou, což je významná výhoda u aplikací s častějším zpomalováním nebo s potřebou přesnějšího řízení setrvačnosti. K dispozici je výkon rezistoru 0,25 kW a hodnota odporu 150 Ω. V kombinaci s přetížitelností 150 % / 60 s jde o vhodné řešení pro přerušované a cyklické pracovní režimy.
Připravený pro technologie s vyššími nároky na řízení
Model se hodí pro dopravníky, míchadla, čerpadla, ventilátorové jednotky, dávkovací sestavy, navíjecí moduly, balicí stroje, odsávací systémy, servisní zařízení, manipulační pracoviště, posuvové mechanismy, technologické linky i obslužné pohony ve strojírenské výrobě. Výhodou je možnost plynule regulovat rychlost bez mechanických rázů a lépe přizpůsobit motor konkrétní zátěži.
Funkční výbava pro praktické zapojení
Měnič poskytuje V/F řízení, PID regulaci, pevné rychlosti, PLC inteligentní funkci, externí řízení směru i komunikaci přes RS485 MODBUS RTU. Samozřejmostí jsou digitální vstupy, analogové řízení, reléový výstup, PTC vstup a připojení externího panelu.
Konstrukce vhodná do průmyslového rozvaděče
Velikost B a rozměry 85 x 180 x 116 mm nabízejí dobrý poměr mezi výkonem a prostorovou úsporností. Krytí IP20 je určeno pro vnitřní montáž. Přibližné výkonové ztráty jsou 127 W, požadovaný průtok chladicího vzduchu 50 m³/hod a indukčnost AC reaktoru 3 mH. Doporučený jistič je 10 A, průřez napájecího kabelu 3 x 2,5 mm², maximální vstupní proud 7,9 A a jmenovitý výstupní proud 6,8 A.