Vibrační elektromotory

 • Vibrační elektromotory 1400 ot.min-1

  Vibrační elektromotory 1400 ot.min-1 (22)

  Typy vibračních motorů

  Podle vnitřní struktury motoru vibrační motor obvykle rozdělujeme do čtyř kategorií:  

  Motory s vibracemi na mince(nazývané také vibrační motory s plochou vibrací)

  Motory vibrací mincí jsou nejoblíbenějším vibračním motorem v těchto letech díky své malé velikosti a uzavřenému vibračnímu mechanismu. Tento motor je široce používán v mobilních telefonech a nositelných zařízeních, jejichž velikost je zpravidla v průměru Ø7mm - Ø12mm.  

  Motor pro zpětné vibrace SMD

  Vibrační motor SMD s povrchovou montáží má tyto hlavní výhody: - Velikost motoru šetří místo; - Nejmenší velikost, kterou můžeme dosáhnout je 3,7 * 2,7 mm; - Motor lze přímo spojovat s deskou plošného spoje, která je vhodná pro automatizovanou výrobu  

  Lineární rezonanční ovladače

  S nárůstem požadavků spotřebitelů na taktilní zpětnou vazbu se lineární rezonanční pohony stávají stále populárnějšími. Lineární rezonanční pohon obsahuje pohyblivou hmotu připojenou k vlnové pružině, která vytváří sílu u pohonu.  

  Motor bez válce

  Vibrační motor bez válce patří mezi stejnosměrné motory. V konstrukci prochází konstrukcí rotoru a používá rotor bez kormidla. Tato nová struktura rotoru zcela eliminuje ztráty způsobené vířivými proudy.
 • Vibrační elektromotory 2800 ot.min-1

  Vibrační elektromotory 2800 ot.min-1 (20)

  Vibrační aplikace s vibračními motory

  Upozornění na vibrace a hmatová zpětná vazba jsou odlišné, ale často zaměnitelné. V podstatě je upozornění na vibrace o zachycení pozornosti operátora nebo uživatele, zatímco haptika se týče přenosu informací. Vibrační výstrahy jsou integrovány do mnoha různých produktů, protože jsou jednoduchým způsobem jak spolehlivě - a v některých případech diskrétně - komunikovat s operátorem. Asi nejpozoruhodnějším příkladem je zavedení vibračních upozornění v mobilních telefonech. Telefony vibrují při přijímání telefonního hovoru nebo textové zprávy, což je funkce, která se ukázala být tak populární, že i nejlevnější mobilní telefony jsou dnes standardně vybaveny funkcí upozornění na vibrace. Kvůli úspěchu v mobilních telefonech a pokrokem v technologii motorů může být upozornění na vibrace implementované v mnoha různých produktech různých velikostí.

Série těchto elektro motorů pokrývá množství potřebných prací na vibračních zařízeních ve všech průmyslových odvětvích. Vibrační elektro motory BM jsou vyráběny v souladu s těmito směrnicemi EHS: 2006/42/CE Bezpečnost strojů, 2004/108/CE Elektromagnetická kompatibilita a 2006/95/CE Nízké napětí. Jsou dostupné i v provedeních podle ATEX 94/9/CE. Elektro motory disponují třífázovým vstupním napětím v standardních vyhotoveních 50Hz 220-230/380-400V a 60Hz 220-240/440-480V. Frekvenční měniče jsou vhodným doplňkem pro vibrační elektromotory. Tyto elektromotory mají nízko ztrátové magnetické laminační jádro, které dovoluje zvyšovat účinnost a zároveň snižovat zahřívání. Využívají ložiska s velkou nosností ve speciálních provedeních, které s přehledem odolají vysokým odstředivým silám a vibracím.