Kroužkové a jeřábové elektromotory

 • Elektromotory 1400 ot. min. -1 P, R , MAG ,1AG

  Elektromotory 1400 ot. min. -1 P, R , MAG ,1AG (8)

  Kroužkové elektromotory, kroužkový elektromotor

  Kroužkový elektromotor je typem indukčního motoru, kde jsou rotorové vinutí spojeny přes kluzné kroužky s vnějším odporem. Nastavení odporu umožňuje regulovat charakteristiku otáček/točivý moment motoru. Kroužkové elektromotory se mohou spouštět s nízkým spínacím proudem vložením vysokého odporu do rotorového obvodu; jako motor zrychluje, odpor může být snížen.
 • Elektromotory 900 ot. min. -1 P, R , MAG ,1AG

  Elektromotory 900 ot. min. -1 P, R , MAG ,1AG (17)

  Kroužkové elektromotory, kroužkový elektromotor

  Ve srovnání s rotorem běžného elektromotoru má rotor kroužkového elektromotoru více vinutí; indukované napětí je pak vyšší a proud je nižší. Během rozběhu má typický rotor 3 póly spojené s kluzným kroužkem. Každý pól je zapojen v sérii s rezistorem s proměnným výkonem. Když motor dosáhne plné rychlosti, póly rotoru se přepnou na zkrat. Během startu rezistory snižují intenzitu pole na statoru. V důsledku toho se sníží spínací proud. Další důležitá výhoda oproti běžným elektromotorem je vyšší startovací síla. Konstrukce indukčního motoru s kluzným kroužkem je ve srovnání s jinými indukčními motory vcelku odlišná. Poskytuje určité výhody, jako je například vysoký startovací krouticí moment, nízký startovací proud a zlepšuje účiník. K rotoru tohoto typu motoru je jednoduché přidat externí variabilní odpor. Rychlost kroužkového motoru jsme tak schopni snadno řídit.
 • Elektromotory 700 ot. min. -1 P, R , MAG ,1AG

  Elektromotory 700 ot. min. -1 P, R , MAG ,1AG (15)

  Kroužkové elektromotory, kroužkový elektromotor

  Kroužkový elektromotor může být použit v několika formách pohonu s nastavitelnou rychlostí. Určité typy pohonů s proměnlivými otáčkami získávají energii kluzné frekvence z rotorového obvodu a dodávají jej zpět do zdroje, což umožňuje široký rozsah otáček s vysokou energetickou účinností. Elektrické stroje s dvojitým napájením využívají kluzné kroužky na napájení vnějšího okruhu rotoru, což umožňuje širokou regulaci otáček. V současnosti je však regulace otáček pomocí motoru s kluzným kroužkem většinou nahrazena indukčními motory s frekvenčními měniči.
 • Elektromotory 580 ot. min. -1 P, R, MAG, 1AG

  Elektromotory 580 ot. min. -1 P, R, MAG, 1AG (1)

Kroužkové elektromotory skladem

Všechny typy kroužkových elektromotorů držíme v jednom z největších skladů elektromotorů v blízkém okolí. To nám umožňuje okamžité expedování motorů a expresně rychlé doručení k zákazníkům. Nejlepší poměr ceny a kvality na trhu je ve VYBO Electric samozřejmostí.

Jaký kroužkový elektromotor je pro vás ten správný?

Nevíte si vybrat správný elektromotor pro vaše potřeby? Nezoufejte a obraťte se na naše technické oddělení. Naši specializovaní pracovníci vám ochotně odpovědí na vaše dotazy a poradí s výběrem toho správného kroužkového elektromotoru pro vaše potřeby. Kontaktovat nás můžete emailem na obchod@vyboelectric.eu nebo telefonicky na +420 608 345 282.