Typ: A550 Plus 4T0220, 22 kW
| Všeobecná data | |
| Typ | A550 Plus 4T0220 |
| Velikost | D |
| Elektrická data | |
| Jmenovitý výkon | 22 kW |
| Maximální vstupní proud | 46 A |
| Jmenovitý výstupní proud | 45 A |
| Doporučený výkon motoru | 22 kW |
| Napájecí napětí 50/60 Hz | 3 x 400 V |
| Výstupní napětí | 0 – 400 V |
| Výstupní frekvence | 0 – 999 Hz |
| Doporučený jistič | 63 A |
| Ostatní data | |
| Průřez napěťového kabelu | 3 x 10 mm² |
| Približné výkonové ztráty | 907 W |
| Požadovaný průtok chladicího vzduchu | 250 m³/hod |
| Indukčnost AC reaktoru | 0,35 mH |
| Indukčnost DC reaktoru | 0,28 mH |
| Utahovací moment | – Nm |
| Data brzdové jednotky | |
| Výkon rezistoru | 1,5 kW |
| Hodnota odporu | 22 |
| Brzdová jednotka | Integrovaná |
| Doporučený výkon | 22 kW |
Dlouhý popis produktu
Model pro provozy, kde rozhoduje výkon i stabilita
A550 Plus 4T0220 patří mezi výkonné frekvenční měniče určené pro průmyslové aplikace s vysokými nároky na spolehlivost a regulaci. Napájení 3 x 400 V AC, výstup 3 x 0 – 400 V AC a výkon 22 kW vytvářejí velmi dobrý základ pro stroje a technologie, kde je důležité držet chod motoru pod kontrolou i při náročném provozu.
Brzdná jednotka podporuje náročnější pracovní cykly
Integrovaná brzdná jednotka s výkonem rezistoru 1,5 kW a hodnotou odporu 22 Ω pomáhá u aplikací, kde se pracuje s častým zpomalováním, cyklickým režimem nebo vyšší setrvačností mechaniky. V takových případech je výhodou lepší kontrola průběhu zpomalování a stabilnější chování pohonu při přechodu mezi režimy.
Vhodný pro silné výrobní a technologické uzly
Tento měnič se hodí pro výkonné dopravníkové celky, ventilátory, odsávací systémy, čerpací soustavy, míchací a homogenizační linky, navíjecí mechanismy, průmyslové manipulátory, pracovní stanice ve výrobě, servisní technologie, balicí a procesní linky i pomocné pohony v náročných provozech. Velkou výhodou je možnost plynule regulovat rychlost bez nežádoucího mechanického namáhání zařízení.
Řízení a komunikační výbava pro automatizované prostředí
Model nabízí V/F řízení, PID regulaci, PLC inteligentní funkci, práci s pevnými rychlostmi, externí změnu směru a komunikaci přes MODBUS RTU. K dispozici je digitální vstupní výbava, reléový výstup, PTC vstup, analogové řízení i připojení externího panelu do větší vzdálenosti.
Konstrukce a elektrické údaje pro výkonovou třídu 22 kW
Velikost D a rozměry 151 x 332 x 165,5 mm odpovídají výkonově silnějšímu provedení. Přibližné výkonové ztráty jsou 907 W, požadovaný průtok chladicího vzduchu 250 m³/hod a indukčnost AC reaktoru 0,35 mH. Maximální vstupní proud dosahuje 46 A, jmenovitý výstupní proud 45 A, doporučený jistič 63 A a průřez napájecího kabelu 3 x 10 mm².