Elektromotory s brzdou

 • Elektromotory s brzdou 2800 ot.min-1

  Elektromotory s brzdou 2800 ot.min-1 (12)

  Elektromotory s brzdou, 2800 otáček

  Elektromotory série ALBR a LCBR jsou velmi kvalitní a spolehlivé elektromotory s brzdou. Jejich hlavním konstrukčním materiálem je slitina hliníku a jejich výroba dodržuje normu IEC. Statorové a rotorové jádro je vyrobeno z ocelových plechů. Elektromotory s 2800 otáčkami mají 2 póly. Tyto motory jsou vhodné na použijte do prostředí, kde je vyžadována opakovaná provoz, frekventované zastavování a spouštění a rychlé brzdění (např. dopravníky, balicí stroje, tiskařské stroje atd.).

  Přednosti brzdových elektromotorů

  - univerzální rozměry - zpevněné ložiska - vakuová impregnace vinu - strojní navíjení high-tech - speciální prodloužený kryt chlazení z oceli - možnost výměny elektromagnetické brzdy po opotřebení
 • Elektromotory s brzdou 1400 ot.min-1

  Elektromotory s brzdou 1400 ot.min-1 (13)

  Elektromotory s brzdou, 1400 otáček

  ALBR & LCBR série elektromotorů patří mezi spolehlivé brzdové elektromotory s vysokou kvalitou. Jsou vyrobeny ze slitiny hliníku a jádro rotoru a statoru je z ocelových plechů. Dodržují normu IEC (Mezinárodní elektrotechnické komise). 1400 otáčkové elektromotory jsou 4 pólové. Elektromotory s brzdou se hodí do průmyslového prostředí, kde je potřebný neustálý provoz s častým přerušováním, zastavováním a startováním, brzděním a pod. To znamená, že jsou vhodné k použití u dopravníkových strojů, balicích a tiskařských zařízeních atd.

  Výhody ALBR & LCBR elektromotorů

  • - mají standardní / univerzální rozměry
  • - disponují zesílenými ložisky
  • - strojní navíjení high-tech
  • - vakuová impregnace vinutí
  • - speciální ocelový kryt chlazení
  • - po opotřebení může elektromagnetická brzda vyměnit
 • Elektromotory s brzdou 900 ot.min-1

  Elektromotory s brzdou 900 ot.min-1 (12)

  Výhody brzdových elektromotorů

  • - univerzální rozměry
  • - zesílené, pevné ložiska
  • - strojní high-tech navíjení
  • - vakuová impregnace vinutí
  • - prodloužený ocelový kryt chlazení
  • - možnost výměny opotřebené elektromagnetické brzdy

  Elektromotory s brzdou - 900 otáček

  Série elektromotorů ALBR & LCBR jsou spolehlivé elektromotory s nejnovějším designem a vysokou kvalitou. Motory se vyrábějí ze slitiny hliníku a jádro rotoru a statoru je z oceli. Dodržují platnou normu Mezinárodní elektrotechnické komise (IEC). Tyto elektromotory jsou ideální pro použití do takového prostředí, kde se vyžaduje neustálý nebo opakovaný provoz s velmi častým přerušováním a startováním nebo kde se vyžaduje zabrzdění atd. V praxi může jít o dopravníkové stroje, balicí zařízení, tiskařské stroje atd.
 • Elektromotory s brzdou 700 ot.min-1

  Elektromotory s brzdou 700 ot.min-1 (9)

  Proč si koupit elektromotor s brzdou

  Série brzdových elektromotorů ALBR a LCBR patří ke kvalitním elektromotorem, které mají nový a moderní design. Dodržují platnou normu Mezinárodní elektrotechnické komise (IEC). Elektromotory AlBRa a LCBR mají:
  • - univerzální rozměry
  • - zpevněné ložiska
  • - strojní high-tech navíjení
  • - vakuovou impregnaci vinutí
  • - prodloužený ocelový kryt chlazení

  Elektromotory s brzdou - 700 otáček - vlastnosti

  materiál: slitina hliníku počet pólů: 8 třída izolace: F stupeň ochrany: IP54 nebo IP55 Použití: dopravníky, manipulační stroje, převodové motory, zdvihací zařízení atd. V případě opotřebení brzdy je možné vyměnit ji za novou.

Elektromotory s brzdou – popis brzdy

Existuje mnoho typů elektromagnetických brzd (zub, více disků, hystereze, magnetické částice). Nejrozšířenější verzí je design s jednou tváří. Elektromagnetické brzdy pracují elektricky, ale mechanicky přenášejí točivý moment. To je důvod, proč byly označovány jako elektro-mechanické spojky a brzdy. V průběhu let se tyto brzdy staly známými jako elektromagnetické a ne elektromechanické, které se více zabývali metodou ovládání a fyzickou činností. Vzhledem k tomu, že elektromagnetické brzdy se staly populárními, před více než 70 lety se dramaticky zvýšila rozmanitost aplikací a konstrukcí brzd, ale základní činnost elektromagnetické brzdy s jednou tváří zůstává stejná.

Známe 5 hlavních typů elektromagnetických brzd

Jednostranná brzda

Brzda třecí desky používá třecí plochu s jednou deskou na zapojení vstupních a výstupních členů spojky. Elektromagnetické brzdy s jedním čelem tvoří přibližně 80% všech brzdových aplikací, které se při brzdách využívají.

Vypínací brzda

Pokud se elektrická energie ztratí nebo úmyslně odpojí, tyto brzdy se podrží nebo zastaví. V minulosti některé společnosti označovali takové brzdy, jak nepříliš bezpečné. Tyto brzdy se obvykle používají na elektromotoru nebo v jeho blízkosti. Typické aplikace zahrnují robotiku, přidržovací brzdy pro kuličkové šrouby Z a servomotorové brzdy. Brzdy jsou dostupné ve více napětích a mohou mít buď standardní vůli nebo nulové náboje. Vícenásobné disky mohou být také použity pro zvýšení brzdného momentu bez zvýšení průměru brzdy. K dispozici jsou 2 hlavní typy přidržovacích brzd. Prvním z nich jsou pružinové brzdy. Druhou jsou brzdy s permanentním magnetem.

Částicová brzda

Magnetické částicové brzdy jsou jedinečné svou konstrukcí z jiných elektromechanických brzd díky širokému rozsahu provozních kroutících momentů. Podobně jako elektromechanická brzda je moment k napětí téměř lineární; v magnetické částicové brzdě však lze velmi přesně regulovat točivý moment (v rozsahu provozních otáček jednotky). Díky tomu jsou tyto jednotky ideální pro aplikace na regulaci napětí, jako je navíjení drátu, kontrola fólie, fólie a pásky. Díky své rychlé odezvě je lze používat i v aplikacích s vysokým cyklem, jako jsou čtečky magnetických karet, třídící stroje a etiketovací zařízení.

Hysterezní silová brzda

Elektrické hysterezní jednotky mají extrémně široký rozsah točivého momentu. Jelikož tyto jednotky lze ovládat na dálku, jsou ideální pro aplikace ve zkušebních stanicích, kde se vyžaduje různý točivý moment. Jelikož utahovací moment je minimální, tyto jednotky nabízejí nejširší možný rozsah točivého momentu kteréhokoliv z produktů hystereze. Většina aplikací s pohonem hystereze jednotek je v požadavcích testovacího stánku.

Vícenásobná kotoučová brzda

Vícenásobné kotoučové brzdy se používají k dosažení extrémně vysokého točivého momentu v malém prostoru. Tyto brzdy mohou být použity buď mokré nebo suché, což je činí ideálními pro provoz ve vícerychlostních převodovkách, v obráběcích strojích nebo v terénních zařízeních.