Typ: A550 Plus 4T0150, 15 kW
| Všeobecná data | |
| Typ | A550 Plus 4T0150 |
| Velikost | D |
| Elektrická data | |
| Jmenovitý výkon | 15 kW |
| Maximální vstupní proud | 35 A |
| Jmenovitý výstupní proud | 32,0 A |
| Doporučený výkon motoru | 15 kW |
| Napájecí napětí 50/60 Hz | 3 x 400 V |
| Výstupní napětí | 0 – 400 V |
| Výstupní frekvence | 0 – 999 Hz |
| Doporučený jistič | 40 A |
| Ostatní data | |
| Průřez napěťového kabelu | 3 x 6 mm² |
| Približné výkonové ztráty | 562 W |
| Požadovaný průtok chladicího vzduchu | 150 m³/hod |
| Indukčnost AC reaktoru | 0,6 mH |
| Indukčnost DC reaktoru | 0,42 mH |
| Utahovací moment | 4 až 6 Nm |
| Data brzdové jednotky | |
| Výkon rezistoru | 1 kW |
| Hodnota odporu | 32 |
| Brzdová jednotka | Integrovaná |
| Doporučený výkon | 15 kW |
Dlouhý popis produktu
Výkon 15 kW pro technologické sestavy s vyšším zatížením
A550 Plus 4T0150 je frekvenční měnič připravený pro pohony, které musí zvládat vyšší zátěž, dlouhodobý provoz a stabilní řízení v proměnlivých podmínkách. Napájení 3 x 400 V AC, třífázový výstup 3 x 0 – 400 V AC a výkon 15 kW z něj dělají vhodný prvek pro výrobní i technické technologie.
Brzdná jednotka jako důležitý prvek při práci se setrvačností
Model využívá integrovanou brzdnou jednotku s výkonem rezistoru 1 kW a hodnotou odporu 32 Ω. To je praktické u linek a mechanismů, kde se pohyb často mění, kde je potřebné spolehlivé zpomalení nebo kde hraje roli větší setrvačnost soustavy.
Určený pro provozy, kde je důležitá kontinuita a jistota
Tento měnič se hodí pro dopravníkové systémy, ventilátorové jednotky, čerpací technologie, míchací linky, odsávací systémy, výrobní linky, navíjecí mechanismy, manipulační pracoviště, servisní stanice, pracovní stoly s motorickým pohonem, výrobní uzly s vyšším krouticím momentem i pomocná procesní zařízení. Umožňuje lépe přizpůsobit výkon pohonu reálnému zatížení a stabilizovat chod v různých režimech práce.
Pokročilé řízení a integrace do automatizace
Měnič podporuje V/F řízení, PID regulaci, pevné rychlosti, PLC inteligentní funkci, externí změnu směru a komunikaci přes MODBUS RTU. K dispozici jsou digitální vstupy, reléový výstup, PTC vstup, +10 V výstup a možnost připojit externí panel. Výbava pomáhá při přímé integraci do rozvaděče i do nadřazeného řízení.
Elektrické a mechanické parametry pro návrh rozvaděče
Velikost D s rozměry 151 x 332 x 165,5 mm odpovídá výkonové třídě 15 kW. Přibližné výkonové ztráty jsou 562 W, požadovaný průtok chladicího vzduchu 150 m³/hod a indukčnost AC reaktoru 0,6 mH. Maximální vstupní proud je 35 A, jmenovitý výstupní proud 32,0 A, doporučený jistič 40 A a průřez napájecího kabelu 3 x 6 mm².