Pilové elektromotory

 • Pilové elektromotory 1400 ot.min-1

  Pilové elektromotory 1400 ot.min-1 (4)

  Pilové elektromotory s 1400 ot.

  Jsou to asynchronní třífázové elektromotory určené pro použití na řezacích strojích jako jsou průmyslové či domácí pily.

  Pilové elektromotory - Vlastnosti

  - díky kompaktním rozměrům jsou vhodné pro všechny stroje, kde je třeba zmenšit motorový prostor; - jejich snížený tvar zajišťuje využití maximální výšky řezání; - pilové listy se montují přímo na hřídel, což znamená, že komponenty jako řemeny, kladky či pilový hřídel jsou nepotřebné; - kryt motoru a jeho koncové štíty jsou z litiny nebo hliníkové slitiny; - kuličkové ložiska jsou trvale mazány; - možnost používat s frekvenčním měničem.

  Pilové elektromotory - Ochrany

  - ochrana proti prachu podle ATEX Zone 22; - antikondenzační ohřev; - v případě zvýšené vlhkosti přetlak v interiéru; - labyrintové těsnění pro speciální modely.
 • Pilové elektromotory 2800 ot.min-1

  Pilové elektromotory 2800 ot.min-1 (10)

  Pilové elektromotory s 2800 ot.

  Jde o asynchronní třífázové elektromotory, které byly zkonstruovány za účelem použití na průmyslových, domácích či jiných pilových zařízeních.

  Pilové elektromotory/2800 otáček - Vlastnosti

  - jejich plochý dizajn je vhodný především pro okružní stolní pily, které jsou využívány hlavně v souvislosti s řezáním palivového dřeva; - díky snížené výšce hřídele jsou schopny lépe využít pilový kotouč; - jsou vybaveny hřídelí, který má úchyt pro pilový kotouč; - materiál krytu motoru a koncových štítů je hliníková slitina nebo litina; - kuličkové ložiska jsou trvale mazány; - lze je zapojit s frekvenčním měničem.

  Pilové elektromotory - Ochrany

  - ochrana proti prachu podle ATEX Zone 22; - v případě zvýšené vlhkosti přetlak v interiéru; - těsnění labyrintového typu pro speciální modely; - antikondenzační ohřev.

Pilové elektromotory

Asynchronní třífázové a jednofázové motory s kompaktními rozměry byly studovány pro všechny aplikace, ve kterých se požaduje vysoký výkon, ale omezené rozměry. Jsou vhodné pro aplikace na řezacích strojích (např. Kotoučové pily), protože snížený tvar umožňuje maximální využití výšky řezání. Jsou vhodné zejména pro všechny stroje a aplikace, kde je třeba zmenšit potřebný prostor motoru. Pilové elektromotory se obvykle dodávají s levým nebo pravým závitovým hřídelem, dvěma přírubami a jednou maticí k upevnění řezného nástroje. Hřídel lze snadno upravit podle potřeb našich zákazníků. Kompaktní pilové motory lze použít s měničem.

Standardní provedení pilových elektromotorů

Výška hřídele: 65, 90 a 100
Tepelná třída “F”
Rychlost: 1500 a 3000 ot./min
Výkon: 1,5 až 8 kW
Třída ochrany: IP55
Napětí a frekvence: 230 V jednofázové a 400 V třífázové / 50Hz