NN elektromotory MEZ Drásov

 • Elektromotory s kotvou nakrátko 3AFP, 3AFC

  Elektromotory s kotvou nakrátko 3AFP, 3AFC (21)

  Nízkonapěťové motory série 3AFC a 3AFP

  VYBO Electric a.s. zajišťuje také prodej nízkonapěťových elektromotorů typové řady 3AFC a 3AFP. Motory mají krytí IP55 a vysoce výkonné chlazení typu IC511. Napájení je na 400 V. Tyto elektromotory s kotvou nakrátko se prodávají v mnoha provedeních. Máte na výběr širokou škálu možností. Kolik pólů, jaký výkon nebo jaký tvar bude mít váš elektromotor záleží pouze na vás.  

  Možnosti konfigurace jednotky

  Vyberte si výkon v rozsahu: od 55 kW až 315 kW Zvolte si počet pólů: 2, 4, 6, 8 nebo 10 pólů Potřebujete přírubu nebo patky? Rozhodněte se pro vhodný tvar elektromotoru: IMB3, IMB5, IMB35 alebo IMV1 3AFP elektromotor ukázka
 • Kroužkové elektromotory 1AG, 1K4

  Kroužkové elektromotory 1AG, 1K4 (2)

 • Elektromotory s kotvou nakrátko 4AFV - IC411

  Elektromotory s kotvou nakrátko 4AFV - IC411 (1)

Porovnání třífázových asynchronních motorů

Kroužkový elektromotor

Takový typ elektromotoru je určen pro případy, kde je velký záběrový proud nepřípustný. Jeho rotorové drážky uchovávají třífázové vinutí natrvalo spojeny do hvězdy (do trojúhelníku pouze ve výjimečných případech). Každá fáze je připojena na 3 vodivé kroužky, které jsou spojeny se svorkami svorkovnice rotoru uhlíkovými kartáči. Díky otáčení elektromagnetického pole indukovaného statorem se otáčí rotor a vytváří tak mechanickou energii.
 

Elektromotor s kotvou nakrátko

Konstrukce statoru elektromotoru s kotvou nakrátko je stejná jako u kroužkových motorů. Rozdíl však najdeme u provedení rotorového vinutí. Vinutí sestává z tyčí (hliníkové, měděné nebo bronzové), které vypínají jeho drážky a na čele rotoru se nacházejí kruhy vyrobeny z téhož materiálu, které jsou spojeny nakrátko. Nazývají se také kotva.
krúžkový motor a motor s kotvou nakrátko